VEDAT ÖZÇELİK

GENEL MÜDÜRÜN MESAJI

Değerli Paydaşlarımız,

Bugün dünyanın yakın geleceğiyle ilgili öngörülen tüm senaryolar; çevresel, sosyal ve ekonomik olarak büyük bir değişimin arifesinde olduğumuzu; bunun için dünyamızı, çevremizi ve iş modellerimizi koruyarak ve güçlendirerek gelecek nesillere daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya bırakmak için harekete geçmemiz gerektiğini söylüyor.

Tatko olarak modern Türkiye’nin doğuş yıllarında 1927’de başlayan lastik yolcuğumuzda 97 yıl boyunca durmadan öğrenerek, değişerek ve yeni iş yapış biçimlerine adapte olarak; çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve sektörümüze değer katmaya odaklandık.

Sürekli değişimin bugün bizi getirdiği noktada, geleneksel bir iş kolunda faaliyet göstermemize rağmen; Tatko Lastik olarak artık hem bir teknoloji şirketine hem bir servis şirketine hem de çözümler üreten ve çalışanlarımızla gerçekleştirdiğimiz inovasyonları kendi bünyemizde hayata geçiren, uygulayan girişimci bir şirkete dönüşmüş durumdayız.

Amacımız; lastik sektörüne yön veren ve farklılıklar katan iş modelleri ve çözümler oluşturarak, başta çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza şeffaf, etik değerlere sadık ve sürdürülebilir bir şekilde değer katmak, sektörün sevilen, en yenilikçi ve her alanda lider şirketi olmak.

Bunun için önümüzdeki ikinci yüzyılımıza hazırlanırken; kültürümüzü daha da ileri taşıyacak ve tüm ekosisteme değer katacak şekilde çalışanlarımız ve müşterilerimiz için en doğru iş çözümlerini ve modellerini oluşturmaya yönelik vizyonumuzu, stratejimizi, organizasyonumuzu, teknolojimizi, süreçlerimizi ve tüm sistemlerimizi kapsayan uçtan uca büyük bir kültür dönüşümü başlattık.

Dağıtım kanalı yönetimimizde, “Aradığınız tüm markalar burada” sloganıyla LastikPark ile başlayan öncü çok markalı perakende lastik zinciri oluşturma konseptimizi "Derdi Lastik Olana, Derman LastikPark'ta" iletişim stratejimizle devam ettirirken; çoklu kanal uygulamalarımız ile HerLastik, LastikVS, Lastik Ustam, Point-S tabelaları ile çeşitlendirerek 850 noktayı geçen bir ekosisteme dönüştürdük.

Türkiye’de lastik sektöründe bayiler için tasarlanan ilk portali devreye aldık. En geniş ürün gamına sahip olan ve yüksek ürün bulunurluğu sunan bu hizmetimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun en doğru çözümü getirmek için geliştirmeye devam ediyoruz. Stoklarımızı anlık takip ediyor, müşterilerimize ürünleri en kısa zamanda ve maksimum doğrulukta ulaştırabilmek için aynı anda pek çok platform ve projeyi iş modelimize adapte ediyoruz.

Filo yönetimimizde; Ticari Lastikler iş birimimiz, lojistik hizmet veren filo müşterilerimiz için özel tasarladığımız lastik tedariki, yol yardım, kesintisiz operasyon desteği, kaplama ve dijital filo çözümü yazılımından oluşan 360° hizmet paketlerimiz ile müşterilerimizin yanında olarak operasyonlarına değer katıyoruz.

30 yıldır faaliyet gösteren Kauçuk ve Sarf Malzemeleri iş birimimiz ile dünya markalarının Türkiye distribütörlüğüne ek olarak; farklı ürün gruplarından da oluşan geniş marka ve ürün yelpazesi ile 150’ye yakın lastik kaplama üretim tesisine ve 3000’in üzerinde lastik servis ve tamir noktasına tedarik sağlayarak fark yaratıyoruz.

Yol dışı lastik iş birimimizle geniş marka portföyümüz ve sektörün en uzman kadrosuyla iş makinesi, zirai, endüstriyel lastikler kategorilerinde aralıksız olarak hizmetlerimizi devam ettiriyoruz.

Tatko Lastik olarak; hem yol dışı, hem de ticari lastikler operasyonlarımızda, “Türkiye’nin en büyük kaplama yenileme kapasitesi” ile Gebze ve İzmir tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz çevre dostu operasyonlarımız sayesinde, son 30 yılda “70 milyon kg (70 bin ton) lastiği” yeniden kullanılabilir hale getirdik.

Dilovası Merkez Lastik Üssü’müz, 2022 yılında devreye aldığımız Ankara Merkez Depo’muz ve ülkeye yayılmış tüm bölgesel şube depolarımızla kesintisiz lojistik operasyon hizmeti veriyoruz.

Tatko Lastik olarak “İnsan Odağında Dijitalleşme” dönüşümümüz sayesinde; 700’e varan çalışanımız, iş ortaklarımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte, ülkemize ve sektörümüze sürdürülebilir değerler katarken daha da çevik yeni çözümler üretmeye ve inovasyonlar sunmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla,
Vedat ÖZÇELİK