Filo Yönetimi

Ticari Lastikler ve Yol Dışı Lastikler iş birimlerimizde; geniş ürün gamı ve 360° hizmetlerimiz ile sektörün en uzman ve kesintisiz çözüm üreten servis şirketiyiz.

Ticari Lastikler iş birimimizde; 1991 yılında başlattığımız kilometre kontratlı hizmet paketlerimizi kamyon filo yönetim sistemi olarak geliştirerek, Tatko-Pro adını verdiğimiz dijital platformda sürdürüyoruz.

Yol Dışı Lastikler iş birimimizde; 25 yıldır, geniş marka portföyümüz ve sektörün en uzman kadrosuyla iş makinesi, zirai, endüstriyel lastikler kategorilerinde ise her zaman müşterilerimizin yanında operasyonlarına değer katıyoruz.

e7f7328f-740d-4d8b-8b1f-3fa8535bb622_ticari-lastikler.jpg

 - çözüm kapak fotoğrafı
Ticari Lastikler
2be283b1-88ea-4a2f-9cb5-6c3274227e68_yol-disi.jpg - çözüm kapak fotoğrafı
Yol Dışı
Ticari Lastikler :

Lojistik hizmet veren filo müşterilerimiz için özel tasarladığımız lastik tedariği, yol yardım, kesintisiz operasyon desteği, kaplama ve dijital filo çözümü yazılımından oluşan 360° hizmet paketlerimiz ile; müşterilerimizin operasyonlarına en güncel teknolojiler ile değer katıyoruz.

TATKO PRO
Tatko Lastik A.Ş. , lastik sektöründe 1927’den bu yana oluşan bilgi birikimi ile birçok yeniliğe öncülük etmiş olup, ticari lastikler ürün grubunda her zaman güncel ürün, teknoloji ve hizmetleri müşterilerine sunmaktadır. 1991 yılında Türkiye’de ilk defa Tatko tarafından verilmeye başlanan filo yönetim hizmeti zaman içerisinde oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmiştir. 2005 yılında yazılım desteği ile online ve entegre çalışan bir sistem haline gelmiş ve Tatko-Pro adını almıştır. 2020 yılından itibaren de WiseDynamic adıyla sunduğu yazılım ile sektörün en yeni ve kapsamlı lastik takip yönetimini müşterilerine sunmaktadır. Şirketimiz, bu vizyonu çerçevesinde genlerinde olan filo yönetim uzmanlığını müşterilerine TATKO-Pro ile ulaştırmaktadır. Tatko-Pro, sektörün güncel ihtiyaçlarına göre sürekli geliştirilen ve aynı zamanda filoya özel çözüm paketi sunan, yeni servis ve hizmetler eklenen bir filo yönetim değerler paketidir. Tatko-Pro, filonun lastik yönetimini en düşük maliyet ile yapabilmesi için sunduğu paket içerisinde, filo yönetim yazılımı, yeni lastik tedariği, kaplama ve tamir hizmeti, lastik servis hizmeti, akü ve jant tedariği, 7/24 yurtiçi ve yurtdışı yol yardım, lastik basınç izleme sistemi (TPMS), personel ve kullanıcı eğitimleri, filo araç analizleri ve teknik destek gibi birçok değerli ürün, yazılım ve hizmetleri bulundurmaktadır. Tatko-Pro bu kapsamıyla Türkiye’de gerçek anlamda işleyen en kapsamlı ve güçlü tek “Filo Yönetim Sistemi” olup gelişimlerini sürdürmektedir.
KAPLAMA
Tatko Lastik A.Ş. , Türkiye’de yeni lastik üretimi henüz başlamamışken, ülkemizdeki lastik ihtiyacını karşılayabilmek için kaplama lastik tesisini 1954 yılında şuanda Mecidiyeköy’deki Astoria alışveriş merkezinin olduğu yere kurmuştur. O dönemin en ileri teknolojisi olan sıcak kaplama ile başlayan üretim serüveni, 1990’lı yıllarda yeni gelişen soğuk kaplama ve orbit kaplama teknolojileri ile devam etmiştir. Bugün yılda 30.000 adetin üzerinde kamyon lastiği, 4.000’in üzerinde iş makinası kaplaması ile Tatko Türkiye’nin en eski ve en büyük kaplama üreticisi olup bu sektördeki liderliğini gelişen teknolojiyi takip ederek sürdürmektedir.
KAUÇUK VE SARF MALZEMELER

Sektörde yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren, distribütörlüğünü yapmış olduğu dünya markaları ile sektöre ve iş ortaklarına değer katan Kauçuk ve Sarf Malzemeleri departmanı; Bugün de; Rema Tip Top, Kraiburg, Vipal, T-Max, Ruzi, B&J, Eha, Vamshi, Maxrubber, Wınntec, gibi dünya markalarının Türkiye Distribütörlüğünü ve bu önemli markaların dışında farklı ürün gruplarında ilave 15 global markanın da satışını yapmaktadır. KSM Departmanı bu geniş marka ve ürün yelpazesi ile 150’ye yakın lastik kaplama üretim tesisine ve 3000’in üzerinde lastik servis ve tamir noktasına tedarik sağlamaktadır.

Lastik kaplama fabrikalarına aşağıdaki ürün grupları tedarik edilmektedir.

 • Kaplama Sırt Kauçuğu,
 • Kuşingam
 • Dolgu
 • Sement
 • Zarf
 • Garbayt taşlar ve raspa bıçakları
 • Kaplama yamaları

Lastik Servis ve Tamir Noktalarına aşağıdaki ürün grupları tedarik edilmektedir.

 • Yamalar
 • Solüsyon
 • Balans Ağırlığı
 • Subaplar
 • Hava Saatleri
 • El Aletleri
 • Kriko
Yol Dışı :

1998 yılında Yol Dışı Lastik ürün gamı (iş makinesi, back-hoe loader, forklift, zirai, römork vb.) ve kaplama hizmeti ile yola çıkan “Tatko Yol Dışı İş Birimi” bugün sektöründe benzeri olmayan bir servis paketiyle yıllar içinde uzmanlığını yazılım paketine dönüştürmüştür.

OTREXPERT
Türkiye’nin önde gelen projelerinin en zorlu şartlarındaki şantiyelerinde teknik servis verme becerisi (yerinde sökme-takma, hava ve diş derinliği kontrolleri, yerinde tamir hizmeti vb.), En küçüğü 400 kg, en büyüğü 3 tonu bulan iş makinası lastiklerinin dev kamyonlarla Türkiye’nin her yerindeki şantiyeye lojistik hizmetini sağlayabilme, OtrXpert olarak ana hedefimiz, sunduğumuz entegre hizmet paketi sayesinde müşterilerimizin saat başı maliyetini düşürmek ve işlerini kolaylaştırmaktır.
MARKA PORTFÖYÜMÜZ
İş birliği yaptığımız; Michelin, Goodyear, Continental, BKT, Mitas, Trelleborg ve kendi markamız olan Tatko markalı iş makinesi, back-hoe loader, forklift, zirai ve römorktan oluşan geniç marka ve ürün portföyümüz ile yol dışı lastikleri sektöründe 25 yıldır kesintisiz hizmet veriyoruz.